Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

​Mariusz Purgał

Manager, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

​Mariusz Purgał

Manager, Adwokat, Olesiński & Wspólnicy

Specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Posiada szerokie doświadczenie w dziedzinie prawa handlowego.

Jego wieloletnie doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą (w formie spółek prawa handlowego oraz indywidualnie), syndyków oraz doradców restrukturyzacyjnych.

W swojej dotychczasowej pracy zawodowej doradzał m.in. dużym przedsiębiorstwom, w tym spółkom giełdowym.

Zrealizował projekty obejmujące m.in. kompleksową obsługę prawną organów sądowych w toku postępowań upadłościowych, bieżącą obsługę prawną dłużników w toku postępowań restrukturyzacyjnych oraz reprezentantów dłużników w toku postępowań sądowych.

Doświadczenia zdobyte w praktyce adwokackiej prezentował w ramach licznych konferencji, szkoleń i warsztatów branżowych oraz w ramach publikacji na łamach czasopism branżowych. Zajmuje się także obsługą klientów w dziedzinie prawa handlowego.

Kieruje krakowskim oddziałem Olesiński & Wspólnicy oraz zespołem prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (prawo) z 2011 roku oraz University of the West of Scotland (Bachelor of Arts with Honors - law). Od 2015 roku jest wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Aktywnie działa w ramach Instytutu Allerhanda oraz Europejskiego Stowarzyszenia Praktyków Prawa Upadłościowego. Polski ekspert działający na rzecz Banku Światowego w dziedzinie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego

Biegle włada językiem angielskim.

W wolnym czasie odreagowuje stres dnia codziennego na treningach crossfit i podróżuje – zawsze z podręcznym zapasem kawy speciality.

Szybkie menu